• 003
  • 001
  • 002
  • tradycja
  • szlakiturystyczne
  • Zbiorniki wodne
  • Produkty regionalne
  • Piękne krajobrazy
  • Tradycja
  • Szlaki turystyczne

Karnawalsw

Kontakt

Świętokrzyska Federacja Agroturystyki i Turystyki 

Wiejskiej „Ziemia Świętokrzyska”

 

Siedziba:
Podmarzysz 4 E
26-021 Daleszyce

 

Adres do korespondencji:

ul. Chopina 15/3
25-356 Kielce
Tel. (15) 832-01-16; 832-01-17

 

degustacjaVI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014 odbędą się w dniach 11-13 kwietnia 2014 r. na terenie Targów Kielce, ul. Zakładowa 1

Region Partnerski targów AGROTRAVEL 2014 to Województwo Wielkopolskie
Kraj Partnerski targów AGROTRAVEL 2014 to Ukraina reprezentowana przez Obwód Winnicki

Targi AGROTRAVEL to najważniejsza wyspecjalizowana impreza wystawiennicza w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Są doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej na wsi oraz wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki. To wyjątkowe miejsce pełne barw i zapachów, przywodzące na myśl wakacyjny wypoczynek pod gruszą i wspomnienia z dzieciństwa.  Jest to swego rodzaju festiwal dziedzictwa kulturowo-krajobrazowego europejskich wsi. Dodatkowo, z uwagi na 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, planowane jest nieformalne spotkanie przedstawicieli 10 krajów członkowskich, podczas którego prowadzone będą rozmowy na temat dotychczasowych doświadczeń i korzyści wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej.
Z roku na rok wzrasta zainteresowanie zarówno wystawców jak i zwiedzających. Tylko podczas AGROTRAVEL 2013 ponad 23 tys. odwiedzających zapoznało się z ofertą turystyki wiejskiej i agroturystyki, którą prezentowano na ponad 160 stoiskach.
Ponadto, w programie Tragów AGROTRAVEL znajdą się takie propozycje jak:
• jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych,
• karczmy z regionalnymi i tradycyjnymi produktami kulinarnymi,
• scena kultury, gdzie zaprezentują się artyści ludowi,
• konkursy dla wystawców i zwiedzających

Podczas targów AGROTRAVEL były przeprowadzone 2 konkursy dla wystawców:
1. Konkurs na najciekawsze stoisko V Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL
2. Konkurs na najciekawszy pakiet turystyki wiejskiej prezentowany podczas V Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL
Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2014 r., o godz. 17:15 podczas Uroczystego podsumowania konkursów AGROTRAVEL 2014 - Sala konferencyjna Omega, Centrum Kongresowe Tragów Kielce (wstęp wolny). Towarzyszyć mu będą występy artystów reprezentujących Kraj Partnerski AGROTRAVEL – Ukrainę oraz Region Partnerski – Wielkopolskę.

Od początku Tragom AGROTRAVEL towarzyszy międzynarodowa konferencja. W tym roku odbędzie się 11 kwietnia w Centrum Kongresowym Targów Kielce (sala OMEGA), a jej temat to: „Turystyka wiejska bez granic".

Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polska Organizacja Turystyczna, Targi Kielce S.A., Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, a współorganizatorami: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

 

 partnerzy

izba   modliszewice   rot   tuw wrota